Tradiční oslava narozenin Pohonu opět s nabušeným line-upem!

14.01.2020

V pátek, 17. ledna 2020 se uskuteční v brněnském klubu Fléda další Vendeta - party, která funguje již déle než deset let. Od samotného vzniku je její dramaturgie zaměřena především na drum'n'bass, jungle a spřízněné styly. Ať už aktuálně trendující, nově se formující, experimentální, nebo ty, které již patří do zlatého fondu elektronické taneční hudby.

Aktuálního headlinera představuje Rakouská dvojice producentů Dossa & Locuzzed, kteří vydávají svoji hudbu pod labelem Viper Recodings. Jejich tvorbu lze charakterizovat jako inteligentní ale i energický drum'n'bass obsahující jak atmosferické plochy, tak hravý (neuro)funky groove. Stylově se blíží hudbě věhlasných labelů typu Hospital nebo Good Looking Records. Během čtyřletého působení na scéně se jejich hudba stala součástí setů, playlistů jmen jako Camo & Krooked, Sub Focus či Matrix & Futurebound.

Protože je tato Vendeta zároveň spojena s oslavou patnáctiletého výročí založení pořadatelské Pohon Crew, čekají na návštěvníky velmi speciální hosté, kteří neodmyslitelně patří k počátkům české drum'n'bassové scény. Prvním z nich je DJ Koogi, který stál za gramofony v samotných počátcích scény a založil Shadowbox - pořad na pražském Rádiu 1, který funguje dodnes a později přerostl v informační portál a sérii parties.

Dalším interpretem je Reverb. Člen legendárního ostravského klanu dvoika.troika, který spolupracoval s holandským vydavatelstvím Tripple Vison a na labelu Obushek Recordings vydal několik úspěšných tracků.

Druhá stage se ponese ve znamení širšího spektra pomalejších zlomených rytmů. Tempo bude udávat Saku a Line of Sight, čelní představitelé pražské breakbeatové scény a zakladatelé labelu Kiosek, jehož zvuk budou reprezentovat. Vedle nich vystoupí hudební chameleon DJ Valoa a obě stage budou dále doplněny o DJe z pořádající agentury Pohon Crew.

Třetí lednový pátek, Brno, Fléda, Vendeta!

facebook.com/events/2458137864284387/