Na barové stage se bude slavit ve znamení 10 let Dephrecords & DPH:LT

05.05.2018

Rok 2018 je rokem výročí a narozenin. Měli jsme již možnost oslavit deset let existence klubové noci Vendeta a třináct let existence Pohon Crew. S blížícím se prvním červnovým dnem, ve kterém na Vendetě přivezeme brněnskému publiku praotce drum'n'bassu a světoznámého producenta Ed Rushe, budeme moci spolu s ním oslavit 20 let Virus Recordings! Spolu s tím se však na barové stagei představí další oslavenec, kterým není nikdo jiný než Dephzac.

Pro Dephzaca je tento rok významným milníkem díky jeho labelu Dephrecords & DPH:LT, který slaví 10 let a Dephzac sám působí na dnb scéně již více než 15 let. Na slovensku se mu podařilo organizovat legendární noc Blackrain nebo klubové akce Aquabeatz, Sunrise, Rainbow a Klikfest.

Dephzac si libuje v klasickém neuro-deep zvuku avšak svuj producentský um dokáže přenést i do hip hopového světa, kde produkuje pro jména jako Vec nebo Zverina či se nebojí ani downtempa v projektu Electrofunkyz.

Spolu se svým kamarádem Gorem, se také představil v hard dnb projektu Bioforms, se kterým vytvořil na slovensku legendární Blackrain crew.

V roce 2014 vydal své debutové album Touch my world, kde spolupracoval se jmény Disphonia, Trilo, TREi nebo Shimon. Neustálé přináší nové singly a EP a ani po tolika letech na scéně nevykazuje známky únavy či úpadku.

Zahrál si po klubech v celé Evropě, spolupracoval s legendárními producenty a v současnosti je usazen v Brně, kde ve spolupráci s místními crew obohacuje místní scénu o zajímavá jména drum'n'bassového světa.

Spolu s Dephzacem se představí Amplified Motion, tvořené Adamem Čapkem (Amplitude) a Michalem Ratveiským (BlueMotion), kteří své síly spojili v roce 2013. Jsou to odrození 'drumnbassaři' avšak v jejich producentských počinech nalezneme hip hop, trip-hop, nu-jazz či funk. Jejich první dnb track byl vydán na britském labelu Vibration Records a další můžeme najít také na Michalově albu Kiss The Stars. Druhé album Stay Forever bylo dokonce nominováno v prestižní soutěži Radio Head Awards a aby toho nebylo málo, tak tato dvojice rovněž vlastní label Reverse Audio Group, kde v roce 2015 vyšlo multižánrové album Sýty Freestyle.

Jméno Rybizz není pro brněnskou scénu také žádnou novinkou. Martin Marek Vrba, DJ a producent z Brna již obráží brněnské kluby více než deset let. Patřil mezi zakládající členy Beat Poison Squad, která se v roce 2013 připojila k Pohon Crew. V roce 2016 vydal releasy na labelech Liquid Brilliants a Soul Deep. V současnosti se zaměřil spíše na deepové rollery s prvky liquidu a toto nové zaměření zužitkoval při svých vyhraných kontestech, díky kterým si zahrál na Hospitality Slovakia 2017 a Trident festivalu v roce 2017. Nyní jej čeká vydání svého prvního EP na labelu Dephrecords.

Dalším hostem na barové stagei bude Flow. Tento mladý DJ se před krátkou dobou vrátil z Anglie a hned po svém příjezdu začal pracovat na návratu na brněnskou scénu, což se mu bravúrně daří. Nejradší hraje Deep a má v oblibě pány jako S.P.Y nebo Alix Perez. Zahrál si po boku A-Craye, X-Morfa nebo Hedexe, ale vidět jste jej mohli také na Flédě, pravidelně vystupuje v klubu Perpetuum a často jej nalezneme také při hraní se svým věrným parťákem Heftem.

Six Beat Under je věrným matadorem brněnské crew Soul Ex Machina. On sám hraje od roku 2011 a jeho typický zvuk se vyznačoval minimalistickým deepem. V poslední době však zabředává i do muzikálnějšího soulful deepu a liquid funku. Mezi jeho vzory patří převážně dBridge, ale neodpustí si lásku ani ke jménum jako RoyGreen, Calibre, TomSmall nebo J.Robinson. Základem jeho setů je však i nepřehlédnutelná dobrá nálada, kterou Jakub při hraní vyzařuje!

Hostující line-up jako vždy doplní domácká Pohon Crew, kterou zastoupí Spool – hlavní VJ a nepřekonatelný oldschoolový liquid master. Druhým velvyslancem bude Dekor, který ve svých setech hraje tak vytříbenou selekci tracků, že je nikde jinde nejspíš neuslyšíte. Do třetice to bude Kamikaze, který odloží stranou dancefloor rubačky a taktéž zapluje svou selekcí do deepových vod dnb.