Profil Original Sin k březnové Vendetě

81.02.2018

Original Sin, vlastním jménem Adam, byl narozen a vychován v anglickém městě Newcastle. Ke zvuku drum'n'bassu jej přivedla rozmanitost přítomných zvuků a inspirace, kterou získávál z nejvytříbenějších jmén této scény. Mezi tyto ovlivňující prvotiny patřila kompilace Platinum Breakz od Metalheadz a legendární Grooveriderovo album Prototype Years. Při poslechu těchto delikates si Adam uvědomil, že je vtažen do tohoto elektronického světa a jeho vzestup do síně drum'n'bassové slávy započal.

Krátce předtím než začal docházet na Hudební Akademii tak již plně rozvíjel své DJ skills. Na škole se seznámil s kamarádem Jakem a společně tak vzniklo legendární duo Generation Dub. Po chvíli si uvědomili, že škola je však posouvá hudebním směrem zcela odlišným, než jakému se chtěli kluci věnovat a proto netrvalo dlouho než vyměnili školní chodby za domácí studium dnb.

Adam byl v té chvíli již lokálně znám jako uznávaný DJ a pořádal své vlastní akce Area 51. Měl tak příležitost dávat světu slyšet svou tvorbu. Jeho zvuk se tak poměrně brzy dostal k uším DJ SS, který použil dva tracky z produkce G Dub pro svůj Reformed Imprint.

Tracky Ghost Busters a Monster Sound byli kladně přijaty a G Dub se pustili do tvorby dalších tracků, které lámali místní taneční parkety a vynesli jim reputaci nadějných nováčků. K tomu přispěl jejich remix klasiky od Total Science – Champion Sound a Body Snatchers. G Dub začali být úzce sledováni na čím dál vyšších místech.

Přišel úspěšný úpis ke Ganja labelu, za kterým stál DJ Hype & Pascal. Do světa vyslali tracky jako Tink Ya Bad, Warp Speed, Forever či Beast City. Tracky, které takříkajíc demolovali taneční parkety efektivněji než dělnické zbíječky.

Doba G Dub však došla ke svému konci a Adam dál pokračuje pod svým pseudonymem Original Sin. Svou osobní stopu na dnb scéně zanechal svým silným trackem Don't Be Silly a remixem klasiky Rah od Shy FX. Našel svůj unikátní sound, ve kterém využívá jak oldschoolového přístupu tak i prvků jump upů. Remixoval jména jako Sigma – Front to back, vystupoval po bogu Jaguar Skills a mezi mnoha jeho dalšími úspěšnými solo tracky nalezneme pecky jako Radical či Expansions. V poslední době jsme mohli slyšet jump up track While You Wait na labelu Elevate patřící Frictionovi. Objevil se na Ram Records po boku s BB Diamond s trackem Lost a label Viper Recordings poctil dancefloor laděným EP Red Mist. Jeho kariéra nekončí, jeho zvuk neupadá a Original Sin toho má hodně co předvést!

Nenechte si jej ujít už 2.března na brněnské Flédě!