Profil AKOV k lednové Vendetě

22.12.2017

AKOV, tomuto mladému britskému producentovi a Djovi je pouhých 24 let. Pochází z Bristolu, ale v současné době žije a tvoří ve Vídni. Stejně jako medvěd v jeho logu, i Akovův zvuk je masivní a nekompromisní. Jeho hlavním polem působnosti je neurofunkový sound, avšak nehledejte v něm jen “jednoho z mnoha”. S každým novým trackem, přináší Akov svěží závan originality a vlastního přínosu na scénu.

Do hledáčku labelu Neurofunkgrid se Akov dostal ke konci roku 2013. V době, kdy tento žánr procházel evolucí a vznikali nové adaptace na oldschoolové neurofunkové zvuky a trendy. Jeho prvním dílem bylo Construct EP, kde se tak mohl představit širokému publiku posluchačů tohoto drumnbassového subžánru. Jeho tracky byli volně ke stažení na stránkách labelu a jako promo mu byl poskytnut youtube kanál NFG, který se těší velkému počtu odběratelů. Do dnešní doby zůstává Akovův specifický styl evidentní napříč jeho tvorbou, která se však nepřestává vyvíjet a posunovat na vyšší úrovně.

Label Mindtech Recordings se postaral o jeho první komerční úspěch s trackem Mantra. Tento track se udržel po dobu dvou týdnu na prvním místě D&B download hitparády a dal mu tak možnost být spatřen po boku jeho oblíbených interpretů. Tento malý úspěch jej vystřelil vstříc mezinárodní scéně a Akov se tak mohl předvést po celé Evropě a to včetně největšího drumnbassového festivalu na světě – Let it Rollu.

Nyní se Akov raduje z úspěchu Space Bears EP, vydaného na Titan Records a z nově vydaného Shapeshifter EP na labelu Eatbrain. Ten obsahuje čtyři tracky, které se střídají v tempu, stylu a ukazují tak posluchačům široký záběr Akovova tvůrčího ducha.

Pojďme ho společně přivítat v Brně 19. Ledna na Flédu.