Profil Skynet

28.10.2017

Skynet je jedno z nejzásadnějších jmen od vzniku Drum & Bassu. Produkci se věnuje od 90.let minulého století a můžeme jej považovat za skutečného inovátora žánru.

V začátcích svojí kariéry pracoval jak solo, tak s dalšími průkopníky žánru jako Rob Data, Kemal, Friction a především se Stakkou, s nímž vydal okolo 40 singlů a 3 LP. Jejich první LP ‘Voyager’ vydané na Audio Blueprint bylo množstvím předních jmen scény považováno za klíčové dílo, jenž odstartovalo éru futuristického tech Drum & Bassu. Tento jedinečný a v té době naprosto originální přístup k produkci byl zdokonalován a světlo světa spatřilo další LP ‘Blazin’ obsahující mimojiné track ‘Side-Effects’, který byl Drum & Bassovými nadšenci po celém světě označován hymnou žánru. Vrcholem této spolupráce a zároveň i jejím koncem se stalo v řadě třetí LP ‘Clockwork‘, které se postupem času stalo naprostou klasikou žánru, mnoha lidmi považované za stejně zásadní dílo, jako například Wormhole LP od Ed Rush & Optical.

Od té doby Skynet trávil spoustu času ve studiu, kde neustále rozvíjel jedinečný zvuk a hudbu vydával primárně na svém labelu Skynet Recordings, případně sub-labelu Discrete. Vystoupení po celé Evropě, Americe, Jižní Africe a Austrálii zajistily, že jeho jméno je známo celosvětově. V roce 2015 zaznamenal v Drum & Bassu silný vývoj Neurofunku směřujícího k Techstepu a fúzi nově vznikající subžánrů, zároveň ale zůstal věrný kořenům Drum & Bassu a světlo světa spatřily tracky ‘One Speed’, který Noisia vydala na Invisible Recordings a také track ‘Disorder’ na Mindtech Recordings, čímž znovu potvrdil svoje postavení a jasně dal světu vědět, že Skynet je stále leader a legenda Drum & Bassu.