Bar stage na Vendetě bude patřit uskupení Bassistaz

11.09.2017

BasSistaz je čistě dámské uskupení, jehož součástí je 21 nadšených milovnic zlámaných beatů. Prvotní impuls k založení crew přišel ze zahraničí, kde již mnoho let funguje celoevropská, potažmo celosvětová síť drumandbassových žen – Junglistic Sistaz. V Čechách nic takového jako skupina samých djek nebylo, takže nápad založit něco podobného i u nás na sebe nenechal dlouho čekat. Všechny oslovené dívky včetně zakladatelky originálních sistaz Shroombab souhlasily a tak v dubnu 2011 vzniklo sesterstvo BasSistaz.

Prvními členkami byly ostřílené djky i tehdy relativní nováčkyně na scéně: Matadorka českého dnb a moderátorka Radia1 BABE LN. Spoluzakladatelka jednoho z prvních jungle sound systémů BassBeast MARY-J. Členka sound systému Dread Beat Squad, promotérka a zakladatelka BasSistaz KAN JACCA. Velmi talentovaná djka s vytříbeným vkusem SNOOKEY. Kladenská členka divadelního souboru Antitheater LITTLE K8 a nadaná polosystemačka SHIFTY.

V roce 2013 se skupinka rozrůstá o další 3 členky. První z nich je mladá talentovaná djka ze Slaného ANNITA, která patří i do tamní Touch The Jungle crew. Druhou je promotérka a členka Liquid Dnb Crew THEYA a nakonec DOMINA, která je také členkou Liquid Dnb Crew.

V roce 2014 přišla další zásadní změna a crew se téměř zdvojnásobila. K sesterstvu se přidává NIKA77, známá spíše lidem do techna, SUPET, jejíž doménou je hip hop a skrečování, moravská temná královna ELWIRA, členka sound systému Frenbass NIKISHA, slovenská členka Hoofbeats se selekcí v „therapy“ stylu LADY SU, redrumácká liquidačka VJE, talentovaná začínající producentka MELLIFERA a v neposlední řadě naše členka Pohonu MANIA.

Posledními přírůstky se v roce 2016 staly další tři ženy. Dobře známá slovenskému i českému publiku, mimo jiné členka Trident.sk BEATY, talentovaná plzeňská djka LA KATE a vokalistka WITTY, která má za sebou nejeden vydaný track.

Crew má široký záběr, většina holek se věnuje hraní i jiných stylů, avšak všechny členky nadále spojuje hraní a láska k Drum&Bassu. Není proto žádným divem, že se členky pravidelně objevují nejen v předních českých klubech, ale i v těch zahraničních. Vyplňují line-upy velkých festivalů, open airů, halových akcí, ale i lokálních Dnb párty.

V rámci následující Vendety s AMC budou mít holky vlastní BasSistaz stage, na které během noci zazní hned několik subžánrů Drum&Bassu, od deepu, techstepu, neurofunku, až po hardtek.