Rozhovor s Phace k březnové Vendetě

28.02.2017

Ahoj, od tvoji poslední návštěvy Brna letos uplynulo již 10 let. Pamatuješ si vůbec ještě na party Bassinfection a jak se těšíš na svůj návrat do klubu Fléda?

Ahoj! Ano, jasně, že si pamatuju tu párty. Páni já byl tak mladej. Ale v tom videu, co jsi poslal, tak nehraju já nebo alespoň neznám žádný z těch tracků co se tam hraje. A taky ten Dj nevypadá jako já nebo jsem byl hodně mimo :D

Co německá DnB scéna? jaká je tam fanouškovská základna? Máte zde poměrně silné producentské zastoupení, můžeš nám doporučit dosud ne moc známé jméno z německé scény, o kterém ještě uslyšíme?

Německá DnB scéna je v pohodě. Neni sice tak velká jak bývala, ale obzvlášť ve městech jako Berlín, Hamburg, Brémy a Cologne to dost žije DnB. Nehraju tak často v Německu, hlavně ve městech, které jsem zmínil, a když už k tomu dojde, tak je to na větších akcích, takže bohužel nemůžu zmínit nějaké naše nové producenty. Sorry!

Pod názvem Phace jste původně tvořili jako dvojice, nyní však již tvoříš pouze sám. Co se stalo, že se vaše cesty rozešly?

Úplně na začátku projektu Phace jsme byly dva, to je pravda, ale to už je nějaký ten pátek. Kolem roku 2007, se ale totiž můj partner rozhodl soustředit na kariéru v práci, kde v té době pracoval a kterou studoval, takže od té doby zastupují projekt Phace pouze já.

Jak nyní zvládáš všechno sám? Jsi dost vytížený jako DJ, vedle toho produkuješ a máš ještě pod palcem label Neosignal.

Zabere to spoustu času, a aby člověk vše zvládal, tak potřebuje samozřejmě dobrý tým lidí, kteří s prací pomáhají. Mám to štěstí spolupracovat se skvělou booking agenturou, které můžu plně důvěřovat a co se týče labelu, tak jsme loni najali label manažera, takže se mohu soustředit hlavně na kreativní část a na hudbu. To mi pomohlo hodně.

Když už jsme u tvého labelu - na co se můžeme tento rok těšit, co pro nás chystáte?

V polovině března výjde nové EP od Emperora na Neosignal a později v dubnu nové EP od Posij na Neodigital. Samozřejmě máme v pořadí více věcí, ale zatím jsme je detailně nenaplánovali a může se ještě pár věcí změnit, takže v tuto chvíli vám o nich nemohu toho víc prozradit.

Jak vzpomínáš na vaše začátky? Jak jste se dostali k DnB a jak těžké bylo vydat první release u známého vydavatelství?

Pamatuji si celkem přesně, když mě moje sestra pustila zlomené beaty, když mi bylo 15 nebo 16 let. Poslouchal jsem předtím elektronickou hudbu, ale velmi rychle se DnB stalo mou největší láskou. Co se týče vydávání hudby na labelech, tak jsem nikdy nikam netlačil, ale stalo se to vše tak nějak přirozeně. Jediné, o co jsem se staral, bylo, abych to co dělám, dělal pořádně a měl jsem štěstí, že jsem potkal lidi, kterým se moje hudba líbila a podporovali ji.

Další otázka se bude týkat opět produkce - jakou nejcennější radu bys dal začínajícím producentům?

Nikdy to nevzdávejte a dělejte věci, které ostatní nebudou čekat.

Skládáš i jiné žánry kromě DnB?

Ano skládám, ale jen tak pro zábavu. Soustředím se hlavně na DnB.